Nejradši ze všeho tvoří, kreslí, maluje a vyrábí. Ráda zažívá neobyčejné věci. Posledních šest let žila na samotě na slovenských lazech. Tam vedla lesní školku, nakreslila dvě knížky a starala se o svého syna, o zahradu a o čtyřicet slepic. Má moc ráda knihy a baví ji ilustrace. V Praze vystudovala výtvarnou výchovu a psychologii. Zajímá ji učení prostřednictvím zážitků, zrovna vstupuje do dvouletého výcviku v terapii zážitkem. Ve škole Lví srdce by s dětmi chtěla dělat hlavně to, co ji nejvíc baví: Radovat se z tvoření, vyprávět příběhy, vyrábět knížky, poznávat umění, sedět u ohně, zažívat dobrodružství, zkoumat přírodu a jen tak být.

Veronika Koucká

Ilustrátorka Lvího srdce 
Průvodkyně dětí příběhy, výtvarnem a sny
postolka.jpg

Tereza Ochotná - Poštolka

S dětmi jsem „pracovala“ v rámci skautingu a svého oddílu odjakživa. I když teď si několik posledních let na vysoké škole užívám svých „roverských“ let a chystám v létě tábory a akce už jen pro puberťáky. Aktuálně dokončuji v Praze medicínu na lékařské fakultě a víkendy budu tento rok trávit na přednáškách a seminářích pedagogické fakulty, kde jsem v posledním ročníku dálkového bakalářského studia. (Obory obecná pedagogika a výchova ke zdraví). Moc ráda čtu, chodím na výšlapy nebo jen tak kamkoliv, cestuji a jen tak žiju každým okamžikem. Ráda poznávám nové (i přestože na začátku mám často trochu strach). Věřím, že nejdůležitější zážitky přichází v momentě, kdy o kousek překročíme svoje pohodlné a zaběhlé hranice. V krásném prostředí školy Lví srdce bych s dětmi chtěla s lehkostí objevovat jejich svět her. Věřím, že touha poznat, vyřešit a naučit se je v každém odjakživa.

Průvodkyně dětí 
DSC_3117.JPG
Profilovka_tým.jpg

Eli Geisslerová

Životem mě provázejí knihy a obrazy. Ráda tvořím, ať už prostřednictvím barev a tvarů nebo jazyka a slov. Ráda se pohybuji venku v přírodě, jejíž koloběh a řád jsou mi učiteli. Vystudovala jsem filologii a úspěšně nedostudovala sociální práci a speciální pedagogiku. Řadu let se věnuji práci s lidmi, především těmi, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni a potřebují pro svůj zdárný vývoj podporu okolí. Baví mě a fascinuje jedinečnost každého z nás a ráda nacházím s dětmi rovnováhu mezi jejich specifiky a požadavky, které na nás život klade.

Koordinátorka Lvího srdce 
Průvodkyně dětí

Klára Malá

Můj život je plný mých tří dětí, které mě učí hledat krásu v malých věcech okolo, radovat se, učit se spolu vycházet a komunikovat, žít přítomností a přivádí mě zpátky k tomu, co je opravdu důležité. Vystudovala jsem pedagogiku (na FF UK v Praze) a dramatickou výchovu (na DAMU v Praze). Ráda pobývám v přírodě a prozkoumávám ji, setkávám se s lidmi, miluju knihy a stolní hry a jízdu na kole (do kopce). Baví mě tvořit v mnoha oblastech umění (divadlo, tanec, hudba i výtvarno). Těším se, že budeme spolu s dětmi ve škole objevovat a prozkoumávat svět a zažijeme spoustu dobrodružství.

Průvodkyně dětí 
thomas2.png

Thomas Vejražka

Protože pocházím z velkoměsta (L.A.) v USA, kde jsem žil 20 let, okouzlila mě krása české přírody a lesů. Začal jsem lézt po skalách, střílet z luku a hrát na domorodé hudební nástroje (šamanský buben, brumle, dijiridu). Mým poslání je šířit vědomou práci s tělem prostřednictvím bojových sportů a svobodného pohybu. Vnímám člověka jako kompletní hmotné a energetické tělo, ve kterém sídlí mysl. Naučil jsem se ke všemu přistupovat jako partner, a svobodná bytost. Snažím se tak jednat i s každým člověkem a přírodou. Děti mají tento přístup už přirozeně a proto bych rád, aby si ho zachovaly. Chci využít své poznání pro mladší generace, aby se naučili poznávat sami sebe ve svobodě. A to včetně pohybu, v uvažování a v komunikaci.

Průvodce dětí světem pohybu a anglického jazyka

Petr Macalík

Životní cesta  mne přes indické stepi a jihoamerické pampy na několik let poslala do IT firem, kde jsem úspěšně vytvářel nové systémy, ale volání srdce mne táhlo ke hmotě - stromům, rostlinám a půdě. Aktivně se zajímám o krajinu a přírodní zahrady, baví mne tvořit a společně s dětmi objevovat nové postupy a materiály. V týmu Lví Srdce se starám o zázemí a vyrážím s dětmi na expedice. Věřím, že každý můžeme být průvodcem dětí i dospělých - klíčem je vlastní příklad, důslednost a milující srdce. 

Expedice Lvího srdce
Správce  zázemí

Eva Macalík

Je iniciátorkou vzniku Lvího srdce. Ve Lvím srdci podporuje - propojení průvodců, dětí a rodičů, rozvoj dětí při objevování světa a v tom, co je konkrétně baví formou individuálních projektů, spoluvytváření společného sdíleného prostoru.

Je maminkou tří dětí, terapeutkou, průvodkyní dospělých a dětí a lektorkou komunitního individualizovaného vzdělávání. Miluje hudbu, zpěv, tanec, děti, růst a život sám. Důvěřuje životu:-) 

Iniciátorka vzniku Lvího srdce 

Jirka Švarc

Truhlář a lev tělem i duší, průvodce dětí a rodičů tajemstvím společné práce se dřevem. Na začátku roku budou mít děti možnost si se svým tatínkem případně průvodcem vyrobit vlastní osobní stolek.