Nejradši ze všeho tvoří, kreslí, maluje a vyrábí. Ráda zažívá neobyčejné věci. Posledních šest let žila na samotě na slovenských lazech. Tam vedla lesní školku, nakreslila dvě knížky a starala se o svého syna, o zahradu a o čtyřicet slepic. Má moc ráda knihy a baví ji ilustrace. V Praze vystudovala výtvarnou výchovu a psychologii. Zajímá ji učení prostřednictvím zážitků, zrovna vstupuje do dvouletého výcviku v terapii zážitkem. Ve škole Lví srdce by s dětmi chtěla dělat hlavně to, co ji nejvíc baví: Radovat se z tvoření, vyprávět příběhy, vyrábět knížky, poznávat umění, sedět u ohně, zažívat dobrodružství, zkoumat přírodu a jen tak být.

Veronika Koucká

Ilustrátorka Lvího srdce 
Průvodkyně dětí příběhy, výtvarnem a sny

Tereza Ochotná - Poštolka

S dětmi jsem „pracovala“ v rámci skautingu a svého oddílu odjakživa. I když teď si několik posledních let na vysoké škole užívám svých „roverských“ let a chystám v létě tábory a akce už jen pro puberťáky. Aktuálně dokončuji v Praze medicínu na lékařské fakultě a víkendy budu tento rok trávit na přednáškách a seminářích pedagogické fakulty, kde jsem v posledním ročníku dálkového bakalářského studia. (Obory obecná pedagogika a výchova ke zdraví). Moc ráda čtu, chodím na výšlapy nebo jen tak kamkoliv, cestuji a jen tak žiju každým okamžikem. Ráda poznávám nové (i přestože na začátku mám často trochu strach). Věřím, že nejdůležitější zážitky přichází v momentě, kdy o kousek překročíme svoje pohodlné a zaběhlé hranice. V krásném prostředí školy Lví srdce bych s dětmi chtěla s lehkostí objevovat jejich svět her. Věřím, že touha poznat, vyřešit a naučit se je v každém odjakživa.

Průvodkyně dětí 

Eli Geisslerová

Životem mě provázejí knihy a obrazy. Ráda tvořím, ať už prostřednictvím barev a tvarů nebo jazyka a slov. Ráda se pohybuji venku v přírodě, jejíž koloběh a řád jsou mi učiteli. Vystudovala jsem filologii a úspěšně nedostudovala sociální práci a speciální pedagogiku. Řadu let se věnuji práci s lidmi, především těmi, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni a potřebují pro svůj zdárný vývoj podporu okolí. Baví mě a fascinuje jedinečnost každého z nás a ráda nacházím s dětmi rovnováhu mezi jejich specifiky a požadavky, které na nás život klade.

Koordinátorka Lvího srdce 
Průvodkyně dětí

Klára Malá

Můj život je plný mých tří dětí, které mě učí hledat krásu v malých věcech okolo, radovat se, učit se spolu vycházet a komunikovat, žít přítomností a přivádí mě zpátky k tomu, co je opravdu důležité. Vystudovala jsem pedagogiku (na FF UK v Praze) a dramatickou výchovu (na DAMU v Praze). Ráda pobývám v přírodě a prozkoumávám ji, setkávám se s lidmi, miluju knihy a stolní hry a jízdu na kole (do kopce). Baví mě tvořit v mnoha oblastech umění (divadlo, tanec, hudba i výtvarno). Těším se, že budeme spolu s dětmi ve škole objevovat a prozkoumávat svět a zažijeme spoustu dobrodružství.

Průvodkyně dětí 

Thomas Vejražka

Protože pocházím z velkoměsta (L.A.) v USA, kde jsem žil 20 let, okouzlila mě krása české přírody a lesů. Začal jsem lézt po skalách, střílet z luku a hrát na domorodé hudební nástroje (šamanský buben, brumle, dijiridu). Mým poslání je šířit vědomou práci s tělem prostřednictvím bojových sportů a svobodného pohybu. Vnímám člověka jako kompletní hmotné a energetické tělo, ve kterém sídlí mysl. Naučil jsem se ke všemu přistupovat jako partner, a svobodná bytost. Snažím se tak jednat i s každým člověkem a přírodou. Děti mají tento přístup už přirozeně a proto bych rád, aby si ho zachovaly. Chci využít své poznání pro mladší generace, aby se naučili poznávat sami sebe ve svobodě. A to včetně pohybu, v uvažování a v komunikaci.

Průvodce dětí světem pohybu a anglického jazyka

Petr Macalík

Životní cesta  mne přes indické stepi a jihoamerické pampy na několik let poslala do IT firem, kde jsem úspěšně vytvářel nové systémy, ale volání srdce mne táhlo ke hmotě - stromům, rostlinám a půdě. Aktivně se zajímám o krajinu a přírodní zahrady, baví mne tvořit a společně s dětmi objevovat nové postupy a materiály. V týmu Lví Srdce se starám o zázemí a vyrážím s dětmi na expedice. Věřím, že každý můžeme být průvodcem dětí i dospělých - klíčem je vlastní příklad, důslednost a milující srdce. 

Expedice Lvího srdce
Správce  zázemí

Eva Macalík

Je iniciátorkou vzniku Lvího srdce. Ve Lvím srdci podporuje - propojení průvodců, dětí a rodičů, rozvoj dětí při objevování světa a v tom, co je konkrétně baví formou individuálních projektů, spoluvytváření společného sdíleného prostoru.

Je maminkou tří dětí, terapeutkou, průvodkyní dospělých a dětí a lektorkou komunitního individualizovaného vzdělávání. Miluje hudbu, zpěv, tanec, děti, růst a život sám. Důvěřuje životu:-) 

Iniciátorka vzniku Lvího srdce 

Jirka Švarc

Truhlář a lev tělem i duší, průvodce dětí a rodičů tajemstvím společné práce se dřevem. Na začátku roku budou mít děti možnost si se svým tatínkem případně průvodcem vyrobit vlastní osobní stolek.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now